A tým: Cenný bod proti favoritovi

5.10.2017

Po bojovném výkonu uhrál A tým bod proti favoritovi z AFK Podolí. Pohled na tabulku se ale i tak zhoršil. Jelikož vyhrál Radotín v Cholupicích, patří poslední příčka bohužel našim svěřencům.

Do zápasu jsme nastoupili s několika změn, ať už způsobenou absencí hráčů, ale i taktikou trenéra. Kapitanská páska putovala na paži Vládi Hradila a mezi 3 tyče se postavil staronová akvizice Igor Banga.

Změny prospěly, i když míč drželi převážně hosté. Černobíle se soustředili hlavně na bránění a protiútoky. Po ojedinělé chybě v obraně nařídil rozhodčí pokutový kop po zákroku brankáře Bangy. Penaltu proměnil vytáhlý útočník Jůzek, přestože Banga vystihl stranu a neměl k úspěšnému zákroku daleko. 0:1

Šance na vyrovnání přišla o pár minut později, když z levé strany vyvezl míč Horký a je jeho tečovaný centr našel Lavka, jeho hlavičku, ale dobrým zákrokem vychytal brankář.

Gól na 1:1 se zrodil až ve druhém poločase. Matyáš Gothard si zpracoval míč na pravé straně a křižnou střelou zavěsil k levé tyči.

Zbytek zápasu měl stejný scénář jako první 30 minutovka zápasu. Tlak hostů se stupňoval, ale finální řešení na štěstí pro nás nebylo kvalitní. To stejné platilo pro naše protiútoky, které většinou končili před vápnem. Z těžkého zápasu vezeme nakonec důležitý bod za remízu 1:1 a snad bude odrazový do dalších bojů.

Příští víkend zavitáme na hřiště barrandovského rivala AFK Slivenec, kde se pokusíme odlepit od dna tabule.

30. 9. 2017 15:00
13 M-1.A/B
ZLÍCHOV T. , 25 diváků | Rozhodčí: Šimek Jan, Lafata Matěj, Hrivík Jakub, Čadský, ing. Ladislav

Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s. vs. AFK Slavoj Podolí Praha, z.s.