A tým porazil SK Modřany 4:2

10.4.2018

Čtete správně, A tým slaví skalp Modřan a raduje se z teprve druhé výhry v sezóně, první venku. Kdo by to čekal, když po druhé minutě utkání svítilo na tabuli skóre 1:0 pro domácí.

Vstup zápasu se vůbec nazdařil, domácí obři těžili z výrazné výškové převahy a ohrozili naší bránu nejdříve z rohu, pak z dlouhého vhazování. Po schrumáži na malém vápně se odrazil míč vysoko do vzduchu, brankář ztratil orientaci a
až komediálním způsobem zaplachtil pod břevno přes brankovou čáru.

Na tahu jsme byli my. Trvalo to 20 minut, ve kterých jsme převzali iniciativu, vynutili si převahu a dočkali se odměny. Centr po standardní situaci na vzdálenější prostor vápna hlavičkoval zpět teprve 16letý talent Chochola a Keny zblízka dorazil na 1:1.

Ve 24. minutě byli diváci svědky krásné útoční akce jak z učebnice. Kopecký se po kombinaci uvolnil kolem půlkruhu, postoupil sám s míčem u nohy a načasoval přihrávku na vpravo nabíhajicího Hradila, který se trefil do pravého horního rohu branky domácích. 1:2.

O poločase bylo ujasněno, že se nesmí opakovat stejný scénař jako proti Cholupicím. "Bojovat na 110%" znělo heslo pro druhých 45 minut.
Přeměnit slova v činy. To je o dost těžší, především když se nedaří a leží na vás deka, ale dnes při nás stáli všichni svatí a vítězství nám asi bylo souzeno.

První 15-minutovka druhé půli jednoznačně patřila domácímu týmu. Z rohů, standartek, dlouhých autů letěl jeden centr za druhým do vápna, ale bud´zakončili vedle nebo je ubránili naše svěřenci. Vyrovnání viselo ve vzduchu ale pak přišla tolik potřebovaná spása. Po rohu se Kupec na chvíli ocitl sám před malým vápnem, překonal brankáře, ale na brankové čáře zastavil
hráč z pole házenkářským způsobem. Sudí vytasil červenou kartu a nařídil pokutový kop. Keny se svým zabijáckým instinktem proměnil. 1:3.

Tlak domácích se na chvíli opařil, ale oslabení o hráče skoro nebylo znát. Zjednodušili hru a dlouhými míči dopředu zaměstnali naší defenzívu.

Už se zdálo, že zápas dohrajeme v klidu s náskokem, ale to byste nebyl na zápase Zlíchova. V 76. minutě sklepnul útočník Modřan na spoluhráče z druhé vlny před vápnem, střelu zablokoval Kupšík a změnil jeji směr nechytatelným způsobem.
Opět jeden z gólů "made in Zlíchov", jak je umíme inkasovat pouze my. 2:3

Poslední čtvrthodinu hráli domácí vabank, bud' anebo. Vzádu se otevřeli okénka a naštestí jsem toho využili. V předposlední mnutě prodloužil centr z pravé strany Nykl na volného Kopeckého, který zakončil k levé tyči. Brankář střelu vyrazil pouze do tyče a do branky. 2:4. Slavíme!

7. 4. 2018 11:00
13 M-1.A/B
MODŘANY T. , 30 diváků | Rozhodčí: Hrivík Jakub, Stránský Ladislav, Geče Marcel, Hruška Miloš

Sportovní klub Modřany, z.s. vs. Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s.
2:4 (1:2)

STŘELCI: 2. Pavlica Jan (vl.), 76. Kropelnický Marek - 21. Schulz Ken, 24. Hradil Vladimír, 15. Schulz Ken (pen.), 89. Kopecký Martin