Co by se muselo stát, aby z přeboru padaly víc než čtyři týmy?

Co by se muselo stát, aby z přeboru padaly víc než čtyři týmy?

11.4.2017

Od sezony 2018/2019 dojde k rozšíření I. A a I. B tříd ze současných 14 účastníků na 16. I proto je v této sezoně přísnější sestupový klíč z Pražská teplárenská přeboru mužů, z něhož budou zcela určitě níž putovat čtyři týmy. Kvůli množícím se spekulacím, co a jak bude, přikládáme základní přehled počtů sestupujících a postupujících v mužských metropolitních soutěžích.
 

Pojďme se podívat, co se stane, když… 
 

Z Pražská teplárenská přeboru postoupí jeden tým do divize a z ní nesestoupí žádný pražský tým: z přeboru by sestupovaly poslední čtyři týmy, z I. A tříd by se v takovém případě posunulo do nejvyšší pražské soutěže pět celků. 


Z Pražská teplárenská přeboru postoupí jeden tým do divize a z ní sestoupí jeden pražský tým: z přeboru by sestupovaly poslední čtyři týmy, z I. A třídy by se v takovém případě posunuly do nejvyšší pražské soutěže čtyři celky. 


Z Pražská teplárenská přeboru postoupí jeden tým do divize a z ní sestoupí dva pražské týmy: i tomto případě by z přeboru sestupovaly poslední čtyři týmy, ale z I. A třídy by šly nahoru už jen tři celky. 


Počet sestupujících z přeboru (při postupu jednoho týmu výš) by se měnil až při sestupu čtyř pražských celků z divize, což je vysoce nepravděpodobné. 


V případě, že by z Pražská teplárenská přeboru nikdo nepostoupil a nikdo nesestoupil z divize, sestupovaly by čtyři týmy a čtyři by šly z I. A třídy výš. Pokud by z divize sestoupil jeden pražský tým a vítěz přeboru (či někdo z dalšího pořadí) by nešel do divize, počet sestupujících by zůstal na čtyřech, o jednoho by se zmenšil počet postupujících z I. A třídy. V tomto případě na tři. Při variantě dvou sestupujících z divize (při nepostupu vítěze do divize) by počet sestupujících z přeboru zůstal na čtyřech, postupující z I. A třídy by byly dva. 


Počet sestupujících z přeboru by se na pět navýšil až při třech pražských sestupech z divize, ale zároveň by muselo platit, že nikdo nepůjde do divize. 


Posuny v přeboru budou mít vliv i na vývoj v nižších patrech. Při variantě posunu pěti týmů z I. A třídy výš by z I. B třídy postoupilo 7 mužstev, při postupu čtyřech týmů z I. A třídy pak 6 mužstev z I. B třídy. V obou případech by z I. A třídy sestupovaly dva týmy. Tři až ve chvíli, pokud by do přeboru postupovaly rovněž tři celky. 


Z I. B tříd spadne v ideálním případě po jednom týmu z každé skupiny, nahoru ze II. tříd půjde 11 či 10 celků, ze III. tříd se posune 11 až 12 týmů. 


Kompletní postupový a sestupový klíč pro tuto sezonu najdete ZDE
 

(Zdroj: http://www.fotbalpraha.cz)Naši sponzoři

Zápasy

Žádné následující zápasy.