Na slovíčko s prvním UEFA Grassroots trenérem Zlíchova, Matyášem Gothardem

Na slovíčko s prvním UEFA Grassroots trenérem Zlíchova, Matyášem Gothardem

9.10.2017

Matyáše možná znáte z jeho hráčského působení v "A" či "B" týmu, kde vetšinou hraje post středního záložníka nebo pravého obránce. Od léta se rozhodl zkusit trenérské řemeslo a v současnosti má na starosti starší, mladší a minipřípravku FK Zlíchov.
 
Před pár dní úspěšně složil licenci UEFA Grassroots pro trenéry mládeže a tak jsme ho ve svém nabitém kalendáři zpovídali a udělali krátký rozhovor.
 
Ahoj Matyáši, získal jsi licenci Grassroots, plánuješ další trenérské studia?
Ahoj, v únoru se chystám na kurz pro "C" licenci.
 
Co tě přimělo stát se trenérem mládežnických týmů Zlichova?
Chtěl jsem začít jako asistent u přípravek nebo žáků, ale když skončil trenér Alan Mrlík u dorostu, tak jsem to vzal za něj.
 
V současnosti trénuješ mladší, starší dorost a minipřípravku. Jak zvládáš práci s mladými hráči? Poslouchají tě? V čem je tvoje práce náročná?
Práce s minipřípravkou je bez problémů. Poslouchají, snaží se a za tu dobu se hodně zlepšili. S dorostem je to složitější. Chýbí jim základní návyky, fotbalovost a týmovost. I oni ale udělali kus práce a zlepšují se zápas od zápasu.
 

Jaký styl fotbalu preferuješ?
Rád bych, aby se na Zlíchově hrál ve všech kategoriích útočný fotbal, na který se dá pěkně koukat. Bude to ještě spousta práce a věřím, že se postupně k tomu propracujeme. (směje se)
 
Máš nejake trenérské ambice nebo vzor, kterému se chceš přiblížit?
Zidane.
 
Proč?
Protože ho považuju za nejlepšího hráče všech dob a s Realem hraje nejrychlejší a nejútočnější fotbal na světě. Navíc naučil Ronalda a Balea bránit.
 
Je těžké skloubit trénování a hraní za A tým Zlíchova?
Je to hodně časově náročné, ale zatím to stíhám. Práce s mladými hráči mě maximálně baví a nabijí energii.
 
Díky za rozhovor, držíme palce jak v trenérské, tak i hráčské kariéře.
Ahoj, taky děkuji!Naši sponzoři

Zápasy

Žádné následující zápasy.