Od Cholupic jsme vyhodovali pouze bod

3.4.18

V důležitém fotbalovém klání jsme vyrovnali až v 92. minutě. Remíza 3:3 v dramatickém boji 6 bodů je avšak spravedlivým výsledkem. A tým tak napodobil B tým, který v páteční předehrávce uhrál stejný výsledek na půdě Lochkova.

Do zápasu jsme šli s taktikou presovat soupeře a dostat je do úzkých. To se na začátku dařilo, tlak se postupně gradoval, jenže v 20. minutě přišel tvrdý náraz. Po rohu hostů sklepnul hráč u přední tyči na malé vápno, kde zakončil zcela volný spoluhráč. 0:1.

Obraz hry se nezměnil a naše odpověd’ naštěstí nenechala dlouha na sebe čekat. Ve 24. minutě spadnul Martin Kopecký po neohrabném kontaktu ve vápně a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Keny.

Těsně před poločasem zajistil obrat skóre Pavlica, když zblízka hlavou dorazil milimetrový centr Hradila. 2:1

Do druhého poločasu jakoby nastoupil jiný tým. Bez sebevědomí, důrazu a chuti. Cholupice výrazně posunuli obranný blok blíže k naší brance a začali napadat. Nervozita na straně domácích byla patrná až moc. V 62. minutě přišel zákonitý trest. Po standartce z 35 metrů hlavičkoval útočník v malém vápně do protipohybu brankáře Císaře. 2:2.

Naše hra se zcela rozsypala, zatímco hosty dále do nás bušili. V 69 minutě slavili potřetí, po úniku na levém křídlu a centru zakončil střelec druhé branky placírkou na vzdálenější tyč. 2:3.

Zhruba v 75. minutě měli hosté šanci rozhodnout zápas. Samostaní nájezd ale neproměnili. V 77. minutě dostal obránce druhou žlutou po hloupém souboji bez míče. Závěrečný tlak přinesl vyrovnání v 92. minutě. Po centru prodloužil Lžíce hlavou na osamoceného Kupce na hraně ofsajdu, který zakončil z druhého doteku na bližší tyč.

Soupeř nás potrestal za laxnost při standardních situacích, opět - jakoby jsme se neponaučili z podzimu. Chybí vůle jít za vítězstvím. První poločas jsem měli víc ze hry my, v poločase druhém byl lepší soupeř. Remízu musíme brát jako spravedlivou.

2. 4. 2018 16:30

13 M-1.A/B
ZLÍCHOV T. , 50 diváků | Rozhodčí: Mesežnikov Roman, Kříž František, Andras Lukáš, Slavík Bohuslav

Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s. vs TJ SOKOL CHOLUPICE
3:3 (2:1)

STŘELCI: 24. Schulz Ken (pen.), 45. Pavlica Jan, 92. Kupec Jakub - 20. Janoušek Filip, 62. Slavětínský Jan, 69. Slavětínský Jan