Sokol Lipence - FK Zlíchov 3:2 (1:1)

Sokol Lipence - FK Zlíchov 3:2 (1:1)

23.4.2018

Tři potřebné body proti poslednímu týmu tabulky nám rozhodně nespadly do klína. Mužstvo se muselo oklepat, když z vedení 1:0 najednou prohrávalo 1:2. V poslední čtvrthodině však vítězství opět strhlo na svoji stranu. 

Vše začalo už ve 3. minutě. Zdeněk "Kuky" Koukal zleva přenesl hru napravo, jeho pas hlavou prodloužil Radek "Šéďa" Šedivý na Pavla "Krejzyho" Krejzara, ten utekl po křídle a centroval před bránu. Ivan Hašek si míč zpracoval, udělal dva tři rychlé kroky a prostřelil brankáře Zlíchova. 

Jenže gól nám moc nepomohl. Spíš nás ukolébal. Zlíchovští byli nebezpeční v protiútocích a kdyby lépe mířili, mohli po deseti minutách vést oni. 

My jsme se k dalšímu ohrožení branky dostávali jen sporadicky. Krejzy si zopakoval pěkný centr před branku, tam hlavičkoval Robin Poul, ale jen do rukavic připraveného brankáře hostí. 

A hosté stále zlobili. Jejich rychlé útoky byly velmi nebezpečné. Často jsme hasili požár až v poslední chvíli. Ale ve 63. minutě už jsme to přepískli. Dominik "Šála" Šalamoun pronikl po levém křídle až do šestnáctky, tam ale nenašel nikoho z nabíhajících spoluhráčů. Soupeř byl na dva nákopy najednou na naší půlce a otevřená obrana neuhlídala pronikajícího útočníka. Ten podél Tomáše "Nelidy" Poula vyrovnal. 

Krejzy se navíc při obranném zákroku zranil a nahradit ho musel Milda Witberger. Do druhého poločasu už navíc nenastoupil Karel Vladyka a vystřídal ho Pavel Vodrážka, který jde ve středu na operaci s meniskem. 

Ale ani v počátku druhého poločasu nepřišlo zlepšení. Soupeř lépe kombinoval, nám se přihrávky naopak nedařily, neměli jsme ani odražené míče. A když už jsme se dostali ke střele, nestačila ani záchytná síť za brankou - všechno létalo vysoko nad. 

A tak nebylo divu, že šli do vedení Zlíchovští. Šikovný útočník si pohrál s našimi dvěma obránci a obstřelil Tomáše "Nelidu" Poula. Hosté slavili jak o pouti, protože vítězství by jim dalo hodně velkou naději na záchranu. Nás by prohra naopak srazila z pozitivně nastavené série a dostala by nás znovu nebezpečně blízko sestupovým vodám. 

Za stavu 1:2 jsme ještě více otevřeli obranu a bylo jen zásluhou Nelidy, že soupeř nezvýšil na dvoubrankové vedení. Hrálo se nahoru dolů, a po závaru před dolní brankou se nám podařilo vyrovnat. Poslední, kdo se dotkl míče a dorazil ho do sítě, byl Dominik Šalamoun. 

Ten mohl za chvíli přidat další gól, když ho krásně uvolnil Kuky. Brankář však jeho střelu vyrazil nohou. Z protiútoku naopak mohlo zahřmít na druhé straně, ale Nelida výborně vyběhl a zmenšil střelecký úhel. A za chvíli zase mohla padnout branka na druhé straně. Zprava postupoval sám na branku Milda Witberger, ale umístil střelu těsně vedle tyče. Pak zase utekli hosté, ale útočník netrefil branku. Bylo to na infarkt. 

Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, přitlačili jsme Zlíchov k jeho brance a vybojovali roh. Opět ho pěkně kopl Zdeněk Koukal, Robin Poul vletěl mezi obránce a hlavou protlačil míč do sítě. Zlíchovským se souboj nezdál a čtyři se vyřítili na rozhodčího. Nejrozlícenější byl brankář a řval na sudího "Proč sem tedy chodíme, ty kriple zas*anej!" Dostal červenou kartu a šel pod sprchy. 

V závěru jsme si už vítězství pohlídali, když do branky soupeře musel hráč z pole. Celkově to ale z naší strany nebyl povedený výkon. Lepší jsme měli jen produktivitu při proměňování šancí. Kdyby hosté byli podobně efektivní, odvezli by si tři body oni. 

 

Převzato z webu TJ Sokol Lipence (http://sokollipence.cz)

 

Nutno dodat, že se v první půli měla kopat penalta a třetí gól padl po jasném faulu. V Lipencích je nakloněné bohužel nejen hřiště. Když vám dají za pravdu i protihráči po zápase, tak asi na tom něco bude...

 

NEJLEPŠÍ HRÁČ UTKÁNÍ: Jaroslav Kutiš 

 

 

22. 4. 2018 17:00
 
13 M-1.A/B
LIPENCE T. , 110 diváků | Rozhodčí: Kutiš Jaroslav, Laštovička Stanislav, Rodová Alena, Chrudimský Jan
 
TJ Sokol Lipence, z.s. vs. Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s.
3:2 (1:1)
 
Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s.
STŘELCI: 3. Hašek Ivan, 75. Šalamoun Dominik, 90. Poul Robin - 36. Nykl Petr, 65. Kopecký Martin
 
 
TJ SOKOL LIPENCE, Z.S.
# P JMÉNO ŽK ČK
1 B Poul Tomáš
2 N Chroustovský Jiří
3 N Vladyka Karel 46
9 N Šalamoun Dominik
4 N Krejzar Pavel 37
5 N Cikrt Jan
6 N Šedivý Radek
7 N Hašek Ivan [K]
8 N Koukal Zdeněk
10 N Poul Robin
12 N Vladyka Josef 65
 
NÁHRADNÍCI
11 N Witberger Miloslav 37
13 N Čech Daniel 65
14 N Vodrážka Pavel 46
21 B Kerbach Jan
 
FOTBALOVÝ KLUB ZLÍCHOV 1914, Z.S.
# P JMÉNO ŽK ČK
1 B Strnad Martin 90
15 N Schulz Ken
3 N Zmrhal Luboš [K] 92
11 N Nsingani Dennis 37
17 N Hradil Vladimír 20
12 N Chochola Jan
8 N Lžička Jan 90
14 N Kopecký Martin
13 N Nykl Petr
4 N Dian Vítězslav
7 N Kupšík Jaroslav 71
 
NÁHRADNÍCI
10 N Pavlica Jan 37
29 N Banga Igor
9 N Horký Adam 71
6 N Afifi Abdelrahman
5 N Brinzík Jan
 
TÝM STŘELEC BRANKY DRUH GÓLU ČAS
TJ Sokol Lipence, z.s. Hašek Ivan Branka 3
Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s. Nykl Petr Branka 36
Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s. Kopecký Martin Branka 65
TJ Sokol Lipence, z.s. Šalamoun Dominik Branka 75
TJ Sokol Lipence, z.s. Poul Robin Branka 90Naši sponzoři

Zápasy

Žádné následující zápasy.