V prvním kole jarní část jsem podlehli SK Střešovice vysoko 5:0

V prvním kole jarní část jsem podlehli SK Střešovice vysoko 5:0

26.3.2018

Kapitola čtrnáctá - První jarní zápas. Soupeř přijel s 18 hráči. S ambicemi bodovat. Bez Vokurky, Vegrichta a Brantala. Na domácím hřišti, kde jsme inkasovali pouze dvakrát.


Jarní část začala právě naším zápasem se Zlíchovem. Bez jakéhokoli alibismu jsme do zápasu vstupovali jako favorit, s cílem vyhrát a udělat vše proto, abychom se dál mohli rvát o postupové příčky do přeboru. Soupeř však úvod utkání zahájil velmi bojovně a houževnatě. Hrál důrazně a dobře reagoval na pohyb míče. 

Nám chvilku trvalo, než jsme chytili rytmus. Přesto jsme se v 10´mohli dostat do vedení. Rothe naservíroval ostrý centr do malého vápna. Zvolenský míč usměrnil na branku, trefil však jen brankáře Císaře. Ve 12´vytvořil další nabídku Rothe, tentokrát pro Šulce, ten však finální přihrávkou nikoho nenašel. V 18´se z levé strany dostal do vápna Morgenstern, ani on však šanci nevyužil. To už jsme však získávali víc a víc ze hry. Navíc nám pomohla pohotová střela pravačkou ze středu hřiště od Zvolenského. Jeho střela zapadla za Císařova záda. (1:0) 

Ve 27´se nám povedl signál z rohového kopu. Rothe si narazil s Morgensternem a jeho ostrý centr hlavou usměrnil Kašpar. (2:0) Ve 30´mohl popravit soupeře Morgenstern. Skvěle si zaběhl za obranu, obešel brankáře a potom levačkou z úhlu netrefil prázdnou branku. Trochu nás ta neproměněná šance poznamenala. Ustoupili jsme od našeho nátlaku a naopak soupeř malinko ožil. V této pasáži si vypracoval dvě zajímavé situace, které mohly zápas zamotat. Nejdříve skvělou kombinaci Nikla nedokázal využít Gotthard, o něco později nepříjemnou střelou z trestného kopu naši branku ohrozil Lžička.
 

V druhém poločase jsme nechtěli připustit žádné zdramatizování a především náš důraz nám přinesl třetí branku. V 52´získal na polovině hřiště míč Smejtek, posunul na Rotheho, který se individuálně prosadil a tvrdou střelou zakončil. Císař míč vyrazil nad sebe, za sebe a Smejtek vyhrál hlavičkový souboj a míč doklepl do sítě. (3:0) 

O minutu později definitivně zlomil odpor hostů Morgenstern. Opět si zaběhl za obranu, obstřelil brankáře pouze do tyče, jenže sám si míč dorazil do prázdné branky. (4:0) Pak už se hrálo víceméně na jednu bránu. Četné střely našich hráčů však netrefovaly zařízení. Ani Rothe, ani Löwe, ani po skvělém uvolnění Zvolenský a ani dvakrát Doležal se neprosadili. 

V 81´to byla Morgenstern, který trefil svou střelou břevno a Doležal odmítl překonat brankáře Císaře popáté. To se povedlo až v 83´opět Morgensternovi. Po dlouhé přihrávce Krpaty se pohotovým lobem podepsal pod povedený zápas. Jasná výhra. Tři body. Bez inkasované branky. Za týden na Podolí.
 

Hráč zápasu: Zvolenský

Branky: 22´Zvolenský, 27´Kašpar, 52´Smejtek, 53´ + 83´ Morgenstern

Sestava SKS: Šilhavý – Smejtek, Krpata, Věchtík, Charvát – Rothe, Kašpar, Vokurka, Kouklík, Zvolenský – Morgenstern (Trenér: Pavel Gregor, Vedoucí: Stanislav Zizzé Žuček, Asistent trenéra: Lukáš Vajnar)

Střídali: Doležal, Löwe, Připraveni: Peroutka, Vokurka, Pospíchal

 

Sestava FKZ: Císař Josef - Kupec Jakub, Schulz Ken, Kůrka Adam, Kupšík Jaroslav - Hradil Vladimír, Gothard Matyáš, Lžička Jan (Dian Vítězslav) - Horký Adam, Nsingani Dennis (Kopecký Martin), Nykl Petr

 

 

převzato z webu SK STŘEŠOVICE (http://www.sk-stresovice-1911.cz)Naši sponzoři

Zápasy

Žádné následující zápasy.