Trenér hodnotí úvodní zápas sezony

Řeporyjím jsme byli dlužni odvetu za podzimní porážku 5:1. V základní sestavě si své první minuty za Zlíchov odehrály nové posily Lukáš Chalupa a Dan Boubín. Od začátku jsme měli míč na svých kopačkách a mačkali soupeře na jeho polovině. Hned v 6.minutě se individuálně uvolnil Lukáš Chalupa, parádní přihrávkou předložil míč na malé vápno Petrovi Nyklovi, který však trestuhodně nastřelil pouze břevno zcela odkryté brány. Tlak narůstal a v 9.minutě jsme se prosadili. Rychlou akci zavřel na zadní tyči novic Dan Boubín, který ještě přihrával na malé vápno Martinovi Kopeckému, který by již zasunul do prázdné brány. Ve snaze zabránit gólu před něj skočil jeden z hostujících obránců a vstřelil si vlastní branku.
I nadále jsme byli na míči a diktovali tempo hry. Snažili jsme se odskočit soupeři o dva góly, ale to se nedařilo. Od 25.minuty přišla od nás slabší pasáž hry. Soupeř toho využil a rychlý brejk zakončil zkušeně hostující Pánek.
Z gólu jsme se rychle oklepali a dál bušili do hostující obrany. Otázkou jen bylo, jestli dokážeme proměnit šance. Jednu takovou nám daroval soupeř v 38.minutě a chybu v rozehrávce soupeře pohotově potrestal Martin Kopecký. V poločase jsme vedli 2:1.
Do druhé půle naskočil další z nováčků v našem týmu David Minha. Měli jsme opětovný cíl - odskočit na rozdíl dvou branek a “dorazit” tak soupeře. To se nám opět nepodařilo a opět jsme byli potrestání vyrovnávací brankou. Nedůraz v prostředku hřiště využil opět hostující Pánek a v 61.minutě vyrovnal na 2:2.
Ihned jsme sáhli ke střídání, poslali tam čerstvé síly a mezi nimi i dalšího debutanta v našem týmu Lukáše Poláka.
Zjednodušili jsme hru a ještě víc se dostávali do šancí. Značně unavená obrana hostů nestíhala naše náběhy a vytvářeli si spoustu šancí.
Jednu z nich využil v 76.minutě Lukáš Polák, který si tak otevřel ve Zlíchově střelecký účet.
Nadále jsme především drželi míč, nepouštěli soupeře do šancí a sami jsme ještě zaskórovali v 85.minutě Petrem Nyklem na konečných 4:2.
První zápasy jsou vždy těžké, vyhráli jsme zaslouženě, ale mělo to být v mnohem větším klidu. Příští kolo hrajeme u nováčka soutěže Raptors.