Zlíchovská stopa na Evropských hrách v Polsku

Největší událost v dějinách plážového fotbalu se konala v polském Tarnově. Zde se představila také ženská česká reprezentace v rámci Evropských her. Do Polska odcestovala hned trojice zlíchovských hráček Markéta Matějková, Barbora Mikinová, Veronika Pýchová společně s předsedou klubu Janem Dámcem.

Výběr trenéra Radima Nečase se připravoval v Krakově, kde se zabydlel v olympijské vesnici a na zápasy do Tarnova vzdáleném 80 km dojížděl. Nicméně atmosféra olympijské vesnice byla neuvěřitelná a pro všechny to byl velký zážitek. Reprezentace bydlela se všemi ostatními českými sportovci včetně například zlatého olympijského medailisty Jiřího Prskavce.

Zlíchovská děvčata mají za sebou již nespočet turnajů v různých zemích, ale s celkovým děním na Evropských hrách se to nedá téměř vůbec srovnat. Hráčky navštívily i ostatní sporty a viděly na stadionu Henryka Raymana (hraje zde Wisla Krakov) zápasy bronzového týmu českých ragbistek, dále šerm v moderní Tauron Areně a na kanálu držely palce vodním slalomářům.

Samotné zápasy českého týmu vítězství nepřineslo, ale v souboji s italkami chybělo jen 7 vteřin od vítězství, bohužel takový je sport a po vyrovnávací brance se z vítezství po penaltě v prodloužení radoval italský tým. Každopádně samotná účast v závěrečném finálovém turnaji pod hlavičkou MOV a 6. místo v Evropě je parádní a postup na další akce je pro všechny velká motivace.

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK