Spravedlivá remíza na půdě Uhelek

Očima trenéra:
Ve sváteční den, 28.10. jsme zavítali na Uhelky. V první řadě chci říct, že si nesmírně vážím všech lidí a hráčů, kteří na Uhelkách udržují fotbal na živu. Není jednoduché dělat fotbal v takových podmínkách a s takovým zázemím. Sami to moc dobře známe ze Zlíchova.
Přírodní tráva byla dle očekávání spíše drnoviště a tak nás čekal především boj sami se sebou a řada nepřesností. To se v průběhu zápasu potvrdilo.
Vstup do zápasu jsme měli parádní. Hned v první minutě zápasu se na lajně uvolnil Lukáš Chalupa, našel přesným centrem Honzu Chocholu a ten nás poslal do vedení.
Další minuty to byl spíš boj a čekání na chybu. I tak jsme se dostali do svou slibných šancí, které jsme ale zakončili vedle brány. Ve 24.minutě jsme udělali několik chyb v obraně a pěkným lobem vyrovnal domácí kapitán Zilvar. Vyrovnávací gól domácí nabudil a svou bojovností a nasazením nás začali přehrávat. Hned o tři minuty později mohli domácí jít do vedení, když po špatném výběhu Honzy Žežulky nastřelil domácí útočník břevno prázdné brány. Ve 40.minutě kopali domácí penaltu. Tu si vzal dosud nejlepší hráč domácích Muratau, ale vůbec netrefil branku. Jako trest mu bylo okamžité střídání.
Druhá půle velkou změnu nepřinesla. My se snažili fotbalově propracovat do šancí, ale terén a kvalita byla proti. Domácí spoléhali především na standardní situace, které ale vždy zaváněly gólem. V 62. minutě se do šance řítil Petr Nykl, obehrál dva hráče, ale tváří v tvář brankáři nastřelil pouze tyčku. Vedoucího gólu jsme se dočkali v 69.minutě. Rychle rozehraný aut si vzal Dennis Nsingani, který přesnou přihrávkou našel na malé vápno nabíhajícího Davida Minhu. O pár minut později běžel sám na brankáře opět Petr Nykl, ale nastřelil pouze boční síť. V 76.minutě bylo srovnáno. Nákop do vápna si našel neobsazený Holouš a vyrovnal. O pět minut později nám přiživil naděje na tři body domácí kapitán Zilvar, který viděl druhou žlutou a měli jsme deset minut početní výhodu. Domácí se stáhli ke svému vápnu a bylo složité se dostat do šance. I tak jsme se do jedné 100% dostali. V 89.minutě odcentroval Petr Nykl na úplně volného Honzu Chocholu. Ten bohužel z malého vápna trefil pouze břevno domácí brány.
Na Uhelky jsme si jeli pro tři body, ale domácí víc chtěli, bojovali a remíza je zasloužená.
Příští sobotu se utkáme s prvním týmem tabulky, Střešovicema.

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK