Ztráta 2 bodů na Cholupicích

Očima trenéra vs. Cholupice - 1:1 (1:1)
V 11.kole jsme přijeli na hřiště Cholupic, které svým ,,kopcovitým´´ terénem není příliš vhodné pro fotbal. Již rozcvička nám ukázala, že žádná přihrávka po zemi nedorazí po zemi.
Začali jsme náporem. První šanci spálil Petr Nykl, kterému se míč kvůli terénu zamotal mezi nohy a ani nezakončil. Druhou velkou šanci měl Ken Schulz, ale po rohovém kopu hlavou zamířil nad břevno. Většina našich šancí vznikla po přehrání domácí obrany obejitím v situaci 1 na 1, ale naše centry buď nebyly přesné, nebo je odvrátil domácí stoper Schwank. Po špatné rozehrávce domácího středopolaře se na domácího brankáře řítil ze strany Petr Nykl, ale smolně nastřelil břevno a dorážku Honzy Chocholy na brankové čáře odvrátil jeden z domácích obránců. A tak (opět) přišel trest. Ve 20.minutě zahrávali domácí rohový kop a ve vzniklé skrumáži se nejlépe zorientoval domáci Šrámek, který prostřelil Honzu Žežulku. Nás obdržený gól ještě více nakopl a za 8 minut jsme vyrovnali. Lukáš Chalupa přehrál domácího obránce a parádním centrem našel Honzu Chocholu. Ten se prosadil hlavou namířenou do protipohybu domácího brankáře. Ihned po rozehrávce jsme se získali míč, Michael Černohorský našel parádním centrem opět Honzu Chocholu, ale ten z malého vápna hlavičkoval pouze do břevna. Poločas tak skončil 1:1.

Po změně stran se obraz hry neměnil. My bušili do domácí obrany centrama ze strany, domácí spoléhali na rychlé protiútoky. V 54.minutě přišel nešťastný moment pro domácího brankáře Hanslíka. Pod tlakem chytil míč těsně za vápnem a byl vyloučen. Následoval přímý volný kop z ideální pozice ihned za vápnem, ale Petr Nykl trestuhodně netrefil bránu.

Od této chvíle se domácí o to více stáhli a naše útočení bylo zase o něco těžší. Za vyložené šance se dá považovat pěkná střela Davida Minhy a hlavička z malého vápna Lukáše Poláka. Produktivita bohužel opět pokulhávala. Nepříjemné momenty nás potkaly 10 minut před koncem zápasu. V 80.minutě se svým důrazem dostal s míčem před domácího stopera Honza Chochola. Byl podražen a pískán faul. K údivu všech ale faul útočný. O 2 minuty později dostal Víťa Koláček přihrávku na dlouhou nohu. Skluzem ji odehrál na Petra Nykla. K našemu dalšímu údivu rozhodčí zapískal faul od Vítka. Ten to neustál a pronesl větu ,,To nebyl faul, do p..i´´. Následovala přímá červená karta. Naprosto souhlasím, že vulgarity a respekt k soupeři i rozhodčím je potřeba. Ovšem takových ,,sprostých výrazů´´ v zápase zazní několik a pokud by byl každý potrestaný, tak se zápas dohrává 7 na 7 a bez trenérů. Po vyloučení Vítka jsme se dostali ještě do jedné velké šance, když Ken našel pěkným centrem Petra Nykla, ale toho zradilo zpracování.
Pro nás to v Cholupicích byla ztráta 2 boudů a především Víti do dalších zápasů.
Další zápas hrajeme v sobotu v 10:15 na umělé trávě na Vyšehradu.